Bu gün "Azərikimya" İstehsalat Birliyinin müəssisələrində növbəti şənbə iməciliyi keçirilib. İməcilikdə Etilen-polietilen zavodundan, Təmir-tikinti idarəsindən və Birliyin İdarəetmə aparatından ümumilikdə 300 nəfər əməkdaş iştirak edib.
Böyük ruh yüksəkliyi şəraitində keçən iməcilik zamanı Etilen-polietilen zavodunun və Təmir-tikinti İdarəsinin daxili ərazilərində təmizlik-abadlıq işləri aparılmış, əvvəlki iməciliklərdə əkilmiş ağaclara aqrotexniki qulluq göstərilmiş, dibləri bellənilmiş, suvarma işləri həyata keçirilmişdir.
"Modern Holdinq” ASC-nin 30 nəfər əməkdaşının da iştirak etdiyi iməcilikdə həmçinin Polietilen istehsalatının giriş hissəsində 600 ədəd müxtəlif növ ağac əkilmiş, Səməd Vurğun küçəsi boyu uzanan yaşılıq zolaqlarındakı ağacların dibləri bellənmiş, əhənglənmiş, ərazi alaq otlarından təmizlənmişdir.
Sumqayıtın sənaye zonasında ekoloji mühitin yaxşılaşdırılmasına və yaşıllığın artırılmasına xidmət edən iməciliklərin yaz mövsümü boyu davam etdirilməsi nəzərdə tutulmuşdur.